1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Новини

Плідна робота обласних комісій гуманітаріїв

24 травня 2019 р. відбулося останнє у 2018-2019 навчальному році засідання обласних методичних комісій викладачів історії (Пугачова Н.О.) і викладачів суспільних дисциплін та правознавства (Мирошниченко В.О.) ЗВО І-ІІ р.а. Одеської області. На засіданні були розглянуті питання роботи методичних комісій у 2018-2019 році, підведені підсумки олімпіад з дисциплін "Історія України" та "Основи філософських знань", намічені плани на роботу у 2019-2020 навчальному році.

Після цього, за сприяння КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради" та особистісно завідувача кафедри освітньої політики КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради" Левчишеної Оксани Михайлівни було проведено 6-й, заключний семінар-тренінг "Розвиток громадянських компетентностей: простір освітніх можливостей". Семінар було організовано спільними діями КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради" та обласними методичними об'єднаннями для викладачів соціальних дисциплін, історії та правознавства ЗВО І-ІІ р.а. Одеської області у вересні 2018 року і було проведено 6 засідань-тренінгів. Активну участь у роботі семінару взяли регіональні майстер-тренери швейцарсько-українського проекту "Розвиток громадянських компетентностей в Україні - DOCCU" Кифоренко Тетяна та Штурба Антоніна (педагоги ВНКЗ "Балтське педагогічне училище"). Було розглянуто декілька методик, проведено практичне заняття, активну участь в якому взяли всі присутні викладачі. На завершення семінару завідувач кафедри освітньої політики КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради"Левчишена О. М. вручила 37 викладачам ЗВО І-ІІ р.а. Одеської області сертифікати, про проходження курсів підвищення кваліфікації за програмою "Розвиток громадянських компетентностей". Семінар пройшов у теплій, дружній атмосфері. Керівництвом обласних методичних комісій (Пугачова Н.О. та Мирошниченко В.О.) та завідувачем кафедри освітньої політики КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради"Левчишеною О. М. Було прийнято рішення і в наступному році продовжити тісну співпрацю на благо вітчизняної освіти.

Обласна олімпіада з Основ філософських знань

11 квітня 2019 року в ОТК ОНАХТ була проведена обласна олімпіада серед ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Одеської області з дисципліни "Основи філософських знань. Темою проведення олімпіади була обрана "Антична філософія". В олімпіаді взяли участь студенти 18 ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Одеської області. Важливість проведення таких заходів як обласна олімпіада пов'язана перш за все з тим, що реальна дійсність свідчіть про те, що без глибокої філософії, яка готує, за словами Діогена, готує людину до будь-якого повороту долі, підготовка сучасного кваліфікованого спеціаліста неможлива. Опановування основами філософських знань допомагає студенту стати не просто "вузьким спеціалістом" у певній галузі, а фахівцем, який уміє мислити i діяти самостійно. "Наскільки людина має відповідати за свої слова та дії, настільки вона мусить філософствувати" (I. Кант).

Вивчення філософії певною мірою пов'язане зі знаннями інших гуманітарних дисциплін, особливо з політологією, соціологією, історією України, економічною теорією тощо. Знання дисциплін з цього курсу є методологічною основою вивчення не тільки гуманітарних та суспільно-політичних, а й природничих та технічних дисциплін.

За результатами проведення олімпіади, компетентне журі винесло свій вердикт:

1-е місце зайняли відразу 3 коледжі: Одеський технічний коледж ОНАХТ – ст. Мамренко Валентина та Концевікова Юлія (обідві група 2 ОД-МД-04), викладач – Мирошниченко В.О.; Коледж промислової автоматики та інформаційних технологій ОНАХТ – ст. Юшкевич Я.В. та Чайковський О.Р., викладач Виходцевська Ю.О.; ВНКЗ "Балтське педагогічне училище Одеської області" – ст. Снігур О.В. (група 41) та Матвійчук В. (група 43), викладач – Кифоренко Т.Т.

2-ге місце посіли представники чотирьох ВНЗ: Коледж ОДАТРЯ (викладач Туркова О.О.); ВНКЗ "Білгород-Дністровське педагогічне училище" одеської області (викладач Боровікова –Абажер О.В.); Одеський автомобільно-дорожній коледж ОНПУ (викладач –Грушицька І.Б.); Білгород-Дністровський морський рибопромисловий технікум (викладач – Смогла Н.В.); Чорноморський морський коледж Одеського Національного морського університету (викладач – Федорова Н.М.)

3-е місце зайняли представники двох ВНЗ: Одеський фінансово-економічний коледж Київського національного торгово-економічного університету (викладач – Малишенко Л.О.); Білгород-Дністровський коледж природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій (викладач Василенко С.М.)

В цілому слід відзначити, що студенти різних ВНЗ продемонстрували достатньо високий рівень знань з дисципліни і сподіваймось, що в наступному році цей рівень не буде знижено.

Особливо варто подякувати студентам групи 3 КГ-03 ОТК ОНАХТ, які активно допомагали в організації проведення олімпіади, робили перебування гостей коледжу затишним і теплим: Ропотан О., Горбачова О., Яскина В., Бостанжі Ю. - завдяки їм оперативним діям весь час проведення олімпіади пройшов без випадків.

Плідна робота обласних методичних комісій

20 лютого 2019 р., було проведене чергове спільне засідання обласних методичних комісій викладачів історії (голова - Пугачова Н.О.) і викладачів суспільних дисциплін та правознавства (голова - Мирошниченко В.О.) ЗВО І-ІІ р.а. Одеської області. Засідання було проведено на базі Одеського коледжу комп’ютерних технологій. Засідання почалося вітальним словом директора коледжу, доктора фізико-математичних наук, професора Ковальчука Володимира Володимировича. В яскравих і образних виразах директор змалював історію навчального закладу та розповів про стан справ сьогодні: основних спеціальностях і спеціалізаціях; планах на майбутнє; роботі з викладацьким та науково-викладацьким складом; успіхи випускників. Після вступного слова, на прохання присутніх викладачів, директор детально зупинився на особливостях закону "Про фахову перевищу освіту". Директор висвітлив усі складні боки і нюанси закону і розповів про особливості тлумачення деяких найбільш складних моментів, які сьогодні хвилюють викладачів (української мови, математики, історії) - перш за все, це питання здачі ЗНО студентами коледжів та технікумів; питання реорганізації навчальних закладів; реформи освіти та ін. Після виступу директор, викладачі продовжили свою роботу, яку розпочали ще вересні 2018 року, а саме, з ініціативи Пугачової Надії Олександрівни та за підтримки Мирошниченка Віктора Олексійовича викладачі комісій продовжили участь в роботі семінару-тренінгу "Розвиток громадянських компетентностей: простір освітніх можливостей" (ІІІ сесія), який організовано КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради". Регіональні майстер-тренери швейцарсько-українського проекту "Розвиток громадянських компетентностей в Україні - DOCCU" та використовуючи навчальні ресурси платформи "Живемо в демократії" провели методики з 6 тому глави 1. Створення атмосфери у класі «Букет квітів» - Кифоренко Тетяна та «Соціалізація особистості» у формі кафе знань (світового кафе) - Штурба Антоніна. В рамках тренінгу було продемонстровано на обговорено відео "9 ключових понять ОДГ/ОПЛ" і мультиплікаційний фільм "Мотузки". Все Присутні викладачі взяли найактивнішу участь в роботі тренінгу, "продуктивно, творчо виконували завдання, висловлювали ідеї, думки, враження, ділилися власним досвідом, провели рефлексію тощо". Як підкреслила майстер-тренер Тетяна Кифоренко "вкотре маю надію, що продемонстровані навчальні ресурси дозволять урізноманітнити професійну, викладацьку діяльність викладачів обласних комісій з метою формування активного громадянського середовища на принципах ОДГ/ОПЛ". Наступне засідання планується провести наприкінці березня 2019 р. і буде продовжено роботу тренінгу швейцарсько-українського проекту "Розвиток громадянських компетентностей в Україні - DOCCU".

Спільне засідання обласних методичних комісій ЗВО І-ІІ р.а. Одеської області

6 грудня 2018 року було проведено спільне засідання обласних методичних комісій ЗВО І-ІІ р.а. Одеської області - історії (голова - Пугачова Н.О.) та соціальних дисциплін та правознавства (голова - Мирошниченко В.О.) Також, у засіданні взяла участь методист Ради директорів ЗВО І-ІІ р.а. Одеської області Чеботар Н.Є. Засідання пройшло на базі ОТК ОНАХТ та складалося з трьох частин.  В першій частині було активне обговорення питань здачі ЗНО з історії України в 2018-2019 навчальному році студентами ЗВО; особливості підготовки студентів, які вибрали в якості другого предмета для здачі ЗНО "Історію України"; навчальні та методичні посібники, які можна застосовувати при підготовці студентів до ЗНО. Також, були розглянуті теми обласних олімпіад з історії України та філософії, які пройдуть весною 2019 р. Було прийнято рішення, що олімпіада з історії України буде присвячена подіям української історії 1900-1921 років і пройде в форматі максимально близькому до формату майбутнього ЗНО, що дасть студентам краще підготуватися до ЗНО, зрозуміти структуру і особливості самого ЗНО з історії України. По предмету "Основи філософських знань" темою олімпіади було визначено "антична філософія".

Друга частина засідання була проведена в формі тренінгу "Зменшення стигми та дискримінації у зв'язку з ВІЛ задля захисту працюючих жінок та чоловіків від неприйнятних форм праці в Україні", який провела викладач правознавства  ЧМК ОНМУ Друзякіна Олена Валеріївна. Тренінг пройшов в яскравій і насиченій формі. Під час проведення тренінгу викладачі отримали відповіді на цілий ряд питань, пов'язаних із загальною інформацією про СНІД; особливості його поширення в світі і Україні на сучасному етапі; ставленні до ВІЛ-інфікованих. Окремим питанням було розглянуто права людини в контексті ВІЛ / СНІДу. На завершення тренінгу присутні викладачі відповіли на питання анкети "Оцінка рівня інформованості по тематичним питанням тренінгу".

Третя частина засідання стала найбільш насиченою. Було проведено третій семінар-тренінг з циклу "Розвиток Громадського компетентностей в Україні - DOCCU", якій проводиться сумісно із КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради". Семінар-тренінг провели сертифіковані тренери, викладачі ВНКЗ "Балтське педагогічне училище" Кифоренко Тетяна Тимофіївна і Штурба Антоніна Олегівна. Сам тренінг був розділений на дві великі частини. Перша частина була присвячена конфліктам і їх ролі в нашому житті та навчально-учбовому процесі, шляхам їх подолання та переведення у "позитивну" форму. Тренер Штурба А.О. вміло тримала руку "на пульсі", направляючи енергію присутніх викладачів для вирішення отриманих завдань. Друга частина тренінгу була присвячена стереотипам та шляхам їх подолання. Цю частину провела сертифікований тренер Кифоренко Т.Т., яка за допомогою інтерактивної дошки, роздаткового матеріалу яскраво та майстерно показала сутність та значення стереотипів у нашому житті, їх сутність та шляхи подолання. Учасники тренінгу активну "увійшли" в роботу, обговорювали почуті і показані методики і техніки; застосували в ігровій формі отримані знання і вміння; обговорили можливості застосування отриманих знань в навчальному процесі. Було вирішено продовжити співпрацю з КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради"і провести четвертий тренінг на початку лютого 2019 року. Базою проведення стане Одеський коледж комп'ютерних технологій ОДЕКУ).

Таким чином, викладачі історії та суспільних дисциплін, а також і правознавці, на позитивній ноті завершили основні напрямки своєї методичної роботи в 2018 році і спрямували свій погляд на рік 2019.

Cемінар-тренінг "Розвиток громадянських компетентностей"

 

31 жовтня 2018 року викладачі обласних методичних комісій викладачів історії (голова Пугачова Н.О.) і викладачів суспільних дисциплін та правознавства (Мирошниченко В.О.) ОНЗ І-ІІ р.а. Одеської області взяли участь в роботі семінару-тренінгу "Розвиток громадянських компетентностей: простір освітніх можливостей" (І сесія). Семінар-тренінг був організований КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради" за активної підтримки обласних методичних об'єднань історії та суспільних дисциплін і правознавства ЗВО І-ІІ р.а. Одеської області. Робота семінару була присвячена тим актуальним трансформаціям, які відбуваються в нашій освіті сьогодні, а саме - тієї палітрі змін, яка супроводжує викладачів історії та суспільних дисциплін. Викладачі розглянули ряд ключових питань, пов'язаних з вивченням історії та суспільних дисциплін; керівники тренінгу - Оксана Левчішена і Олена Котенко - на конкретних прикладах показали можливості використання ресурсу платформи "Живемо в демократії" в навчальному процесі на сучасному етапі при викладанні історії та дисциплін гуманітарного напрямку, особливо це стосується нового навчального предмета "Громадянська освіта". В процесі тренінгу неодноразово виникали гострі дискусії з ключових моментів тренінгу, в основному вони торкалися обговорення особливостей викладання історії сьогодні. Одним з головних напрямків тренінгу стало розгляд особливостей викладання нового навчального предмета, який вводиться в навчальний процес в ОНЗ І-І р.а. тільки з цього року - "Громаднська освіта". Були розглянуті форми і методи викладання дисципліни, особливості структури дисципліни, певні суперечливі моменти привели до гострої, але плідної дискусії.

В роботі семінару взяли участь 32 викладачі з 19 ОНЗ І-ІІ р.а. Одеської області.

По завершенні семінару тренінгу було прийнято одноголосне рішення продовжити роботу семінару. Наступне засідання призначене на 6 грудня 2018 року

Корисні посилання

osvita.od.ua

osvvstup

mon.gov.ua

banr1

osvitaodessa

rectors.odessa.ua

spylka.com.ua