1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Спільне засідання обласних методичних комісій ЗВО І-ІІ р.а. Одеської області

6 грудня 2018 року було проведено спільне засідання обласних методичних комісій ЗВО І-ІІ р.а. Одеської області - історії (голова - Пугачова Н.О.) та соціальних дисциплін та правознавства (голова - Мирошниченко В.О.) Також, у засіданні взяла участь методист Ради директорів ЗВО І-ІІ р.а. Одеської області Чеботар Н.Є. Засідання пройшло на базі ОТК ОНАХТ та складалося з трьох частин.  В першій частині було активне обговорення питань здачі ЗНО з історії України в 2018-2019 навчальному році студентами ЗВО; особливості підготовки студентів, які вибрали в якості другого предмета для здачі ЗНО "Історію України"; навчальні та методичні посібники, які можна застосовувати при підготовці студентів до ЗНО. Також, були розглянуті теми обласних олімпіад з історії України та філософії, які пройдуть весною 2019 р. Було прийнято рішення, що олімпіада з історії України буде присвячена подіям української історії 1900-1921 років і пройде в форматі максимально близькому до формату майбутнього ЗНО, що дасть студентам краще підготуватися до ЗНО, зрозуміти структуру і особливості самого ЗНО з історії України. По предмету "Основи філософських знань" темою олімпіади було визначено "антична філософія".

Друга частина засідання була проведена в формі тренінгу "Зменшення стигми та дискримінації у зв'язку з ВІЛ задля захисту працюючих жінок та чоловіків від неприйнятних форм праці в Україні", який провела викладач правознавства  ЧМК ОНМУ Друзякіна Олена Валеріївна. Тренінг пройшов в яскравій і насиченій формі. Під час проведення тренінгу викладачі отримали відповіді на цілий ряд питань, пов'язаних із загальною інформацією про СНІД; особливості його поширення в світі і Україні на сучасному етапі; ставленні до ВІЛ-інфікованих. Окремим питанням було розглянуто права людини в контексті ВІЛ / СНІДу. На завершення тренінгу присутні викладачі відповіли на питання анкети "Оцінка рівня інформованості по тематичним питанням тренінгу".

Третя частина засідання стала найбільш насиченою. Було проведено третій семінар-тренінг з циклу "Розвиток Громадського компетентностей в Україні - DOCCU", якій проводиться сумісно із КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради". Семінар-тренінг провели сертифіковані тренери, викладачі ВНКЗ "Балтське педагогічне училище" Кифоренко Тетяна Тимофіївна і Штурба Антоніна Олегівна. Сам тренінг був розділений на дві великі частини. Перша частина була присвячена конфліктам і їх ролі в нашому житті та навчально-учбовому процесі, шляхам їх подолання та переведення у "позитивну" форму. Тренер Штурба А.О. вміло тримала руку "на пульсі", направляючи енергію присутніх викладачів для вирішення отриманих завдань. Друга частина тренінгу була присвячена стереотипам та шляхам їх подолання. Цю частину провела сертифікований тренер Кифоренко Т.Т., яка за допомогою інтерактивної дошки, роздаткового матеріалу яскраво та майстерно показала сутність та значення стереотипів у нашому житті, їх сутність та шляхи подолання. Учасники тренінгу активну "увійшли" в роботу, обговорювали почуті і показані методики і техніки; застосували в ігровій формі отримані знання і вміння; обговорили можливості застосування отриманих знань в навчальному процесі. Було вирішено продовжити співпрацю з КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради"і провести четвертий тренінг на початку лютого 2019 року. Базою проведення стане Одеський коледж комп'ютерних технологій ОДЕКУ).

Таким чином, викладачі історії та суспільних дисциплін, а також і правознавці, на позитивній ноті завершили основні напрямки своєї методичної роботи в 2018 році і спрямували свій погляд на рік 2019.

Корисні посилання

osvita.od.ua

osvvstup

mon.gov.ua

banr1

osvitaodessa

rectors.odessa.ua

spylka.com.ua