1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Відомості учасників ІІ (обласного) етапу ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу

Міністерство освіти та науки, молоді та спорту України

Рада директорів

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області

Відомості учасників ІІ (обласного) етапу ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді імені Т.Шевченка серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації

Одеської області

І рівень

Дата проведення: 08 грудня 2012 р.

Початок проведення: 11.00

Місце проведення: Одеський технічний коледж ОНХАТ

Склад журі: Галунова С.К., Коннікова О.К., Касаджик І.А., Преподобна Н.Л., Неретіна І.В.,

Новаковська Л.В., Чудак С.І., Мірза О.П., Гедеримова Н.М., Агаркова О.В., Бурундукова М.М.

№ з\п

Прізвище, ім’я, по батькові студента

Назва навчального закладу

Бали

Місце

1.

ШпарлоМарина Михайлівна

Одеський технічний коледж

37

1

2.

Грицанова Владислава Вікторівна

Коледж ВНЗ «Одеська державна академія технічного регулювання та якості»

32

3.

Морехідний коледж технічного  флоту  ОНМА

4.

Осадча Олена Петрівна

Автомобільно-дорожній технікум ОНПУ

26

5.

Одеський верстатобудівний технікум

6.

Конрад Ілля Сергійович

Технікум газової і нафтової промисловості ОНМА

26

7.

Одеське морехідне училище ім. О.І.Марінеска

8.

Бутенко Юлія Володимирівна

Одеський коледж  економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу

36

2

9.

Нєдєлєв Данило Володимир.

Технікум промислової автоматики ОНАХ

20

10.

Механіко-технологічний технікум  ОНАХ

11.

Тодорова Лілія Дмитрівна

Юридичний коледж НУ «ОЮА»

23

12.

Навчально-науковий комплекс «Школа-коледж-університет»

13.

Караман Олена Анатоліївна

Одеський інститут фінансів УДУФІМТ

26

14.

Черкасова Ірина Ігорівна

ДВНЗ «Одеський коледж транспортних технологій»

18

15.

Угрік Валерія Андріївна

Коледж зв’язку та інформатизац. ОНАЗ ім. О.С.Попова

29

16.

Гриценко Микола Михайлович

Одеське обласне базове медичне училище

22

17.

Білгород-Дністровське медичне училище

18.

Медвецька Катерина Русланівна

Котовське медичне училище

29

19.

Комунальний заклад «Одеське училище мистецтв і культури ім. К.Ф.Данькевича»

20.

ОКУ «Одеське театрально-художнє училище»

21.

ВНКЗ «Одеське художнє училище ім. М.Б.Грекова»

22.

Одеське морехідне училище рибної промисловості

23.

Білгород-Дністров. морський рибопромисл. технікум

24.

Токан Ірина Віталіївна

Ананьївськийдержавн аграрно-економічний  технікум

25

25..

Карпова Анастасія Володимир.

Білгород-Дністров. державний аграрний технікум

17

26.

Вєтрова Яна Володимирівна

Ізмаїльський технікум механізації і електрифікації с/г

33

3

27.

Харкоміч Парасковія Григорів.

Петрівський державний аграрний технікум

13

28.

Дунська Лілія Юріївна

Одеський коледж комп’ютерних технологій «Сервер»

22

29.

Семенда Анастасія Володимир.

Коледж економіки підприємництва та соціальн. Роботи ОНУ ім. І.І.Мечникова

17

30.

Плотнікова Анна Віталіївна

Одеський коледж комп’ютерної технологій ОДЕУ

28

31.

Економіко-правовий коледж МГУ

32.

Білгород-Дністровський економіко-правовий коледж

33.

Ізмаїльський технікум економіки і права

34.

Ізмаїльське медичне училище

Голова методичної комісії викладачів

української мови та літератури

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області                        В.В.Крохмаль

Міністерство освіти та науки, молоді та спорту України

Рада директорів

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області

Відомості учасників ІІ (обласного) етапу ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді імені Т.Шевченка серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації

Одеської області

ІІ рівень

Дата проведення: 08 грудня 2012 р.

Початок проведення: 11.00

Місце проведення: Одеський технічний коледж ОНХАТ

Склад журі: Галунова С.К., Коннікова О.К., Касаджик І.А., Преподобна Н.Л., Неретіна І.В.,

Новаковська Л.В., Чудак С.І., Мірза О.П., Гедеримова Н.М., Агаркова О.В., Бурундукова М.М.

№ з\п

Прізвище, ім’я та по батькові студента

Назва навчального закладу

Бали

Місце

1.

Шахрай Олександра Вікторівна

ВНКЗ «Балтське педагогічне училище»

34

2

2.

Горбенко Людмила Василівна

ВНКЗ «Балтське педагогічне училище»

33

3.

Марецька Олександра МИхайлівна

ВНКЗ «Балтське педагогічне училище»

30

4.

Пагуль Ганна Олександрівна

ВНКЗ «Одеське педагогічне училище»

34

5.

ЯржемськаАльвіна Юріївна

ВНКЗ «Одеське педагогічне училище»

28

6.

Буряченко Людмила Миколаївна

ВНКЗ «Одеське педагогічне училище»

37

1

7.

Савка Альона Іванівна

ВНКЗ «Білгород-Дністровське педагогічне училище»

37

1

8.

Паскаль Анастасія Едуардівна

ВНКЗ «Білгород-Дністровське педагогічне училище»

33

9.

Якимів Юлія МИхайлівнак

ВНКЗ «Білгород-Дністровське педагогічне училище»

32

Голова методичної комісії викладачів

української мови та літератури

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області                         В.В.Крохмаль

Міністерство освіти та науки, молоді та спорту України

Рада директорів

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області

Відомості учасників ІІ (обласного) етапу ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді імені Т.Шевченка серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації

Одеської області

ІІІ рівень

Дата проведення: 08 грудня 2012 р.

Початок проведення: 11.00

Місце проведення: Одеський технічний коледж ОНХАТ

Склад журі: Галунова С.К., Коннікова О.К., Касаджик І.А., Преподобна Н.Л., Неретіна І.В.,

Новаковська Л.В., Чудак С.І., Мірза О.П., Гедеримова Н.М., Агаркова О.В., Бурундукова М.М.

№ з\п

Прізвище, ім’я, по батькові студента

Назва навчального закладу

Бали

Місце

1.

Гоцієнко Катерина Ігорівна

Одеський технічний коледж

16

2.

Додончук Дмитро Олександрович

Коледж ВНЗ «Одеська державна академія технічного регулювання та якості»

10

3.

Морехідний коледж технічного  флоту  ОНМА

4.

Марусіна Альбіна  Михайлівна

Автомобільно-дорожній технікум ОНПУ

15

5.

Одеський верстатобудівний технікум

6.

Шеін Наталія Сергіївна

Технікум газової і нафтової промисловості ОНМА

10

7.

Одеське морехідне училище ім. О.І.Марінеска

8.

Одеський коледж  економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу

9.

Цобенко Андрій Дмитрович

Технікум промислової автоматики ОНАХ

20

3

10.

Тіпакова Кристина Олександр.

Механіко-технологічний технікум  ОНАХ

15

11.

Юридичний коледж НУ «ОЮА»

12.

Навчально-науковий комплекс «Школа-коледж-університет»

13.

Одеський інститут фінансів УДУФІМТ

14.

ДВНЗ «Одеський коледж транспортних технологій»

15.

Коровкіна Ксенія Володимир.

Коледж зв’язку та інформатизації ОНАЗ ім.О.С.Попова

22

16.

Поточняк Олександр Анатол.

Одеське обласне базове медичне училище

16

17.

Білгород-Дністровське медичне училище

18.

Котовське медичне училище

19.

Луначевська Вікторія Олегівна

Комунальний заклад «Одеське училище мистецтв і культури ім. К.Ф.Данькевича»

17

20.

Мельник Ольга Петрівна

ОКУ «Одеське театрально-художнє училище»

16

21.

Гончарова Анастасія Вікторівна

ВНКЗ «Одеське художнє училище ім. М.Б.Грекова»

22

2

22.

Зіборов Ігор Сергійович

Одеське морехідне училище рибної промисловості

17

23.

Комісаров Валентин Вікторович

Білгород-Дністров. морський рибопромисл. технікум

11

24.

Сарахан Марина Іванівна

Ананьївський державн аграрно-економічний  технікум

24

1

25.

Бажан Анна Володимирівна

Білгород-Дністров. державний аграрний технікум

18

26.

Чолак Вікторія Марківна

Ізмаїльський технікум механізації і електрифікації с/г

13

27.

Шубинська Марія Іванівна

Петрівський державний аграрний технікум

12

28.

Воротнікова Наталя Романівна

Одеський коледж комп’ютерних технологій «Сервер»

15

29

Коледж економіки та соціальн. роботи ОНУ ім. І.І.Мечникова

30.

Артюх Світлана Ігорівна

Одеський коледж комп’ютерної технологій ОДЕУ

21

31.

Економіко-правовий коледж МГУ

32.

Білгород-Дністровський економіко-правовий коледж

33.

Ізмаїльський технікум економіки і права

34.

Ізмаїльське медичне училище

Голова методичної комісії викладачів

української мови та літератури

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області      В.В.Крохмаль

Рада директорів

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області

Відомості учасників ІІ (обласного) етапу ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови

імені Петра Яцика серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області

І рівень

Дата проведення: 08 грудня 2012 р.

Початок проведення: 11.00

Місце проведення: Одеський технічний коледж ОНАХТ

Склад журі: Галунова С.К., Коннікова О.К., Касаджик І.А., Преподобна Н.Л., Неретіна І.В.,

Новаковська Л.В., Чудак С.І., Мірза О.П., Гедеримова Н.М., Агаркова О.В., Бурундукова М.М.

№ з\п

Прізвище, ім’я та по батькові студента

Назва навчального закладу

Бали

Місце

1.

Копусь Марина Миколаївна

Одеський технічний коледж

34

2

2.

Михайлюк Христина Василівна

Коледж ВНЗ «Одеська державна академія технічного регулювання та якості»

29

3.

Тейбаш Вікторія Русланівна

Морехідний коледж технічного  флоту  ОНМА

31

3

4.

Кобилєн Сергій Григорович

Автомобільно-дорожній технікум ОНПУ

28

5.


Одеський верстатобудівний технікум

6.

Щукін Максим Анатолійович

Технікум газової і нафтової промисловості ОНМА

22

7.

Степаненко Юлія Михайлівна

Одеський коледж  економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу

28

8.

Нєдєлєв Кирило Володимиров.

Технікум промислової автоматики ОНАХ

30

9.

Бадюл Валерій Олегович

Механіко-технологічний технікум  ОНАХ

30

10.

Безніско Марина Олександрівна

Юридичний коледж НУ «ОЮА»

27

11.

Навчально-науковий комплекс «Школа-коледж-університет»

12.

Турчак Ганна Русланівна

ВНКЗ «Одеське педагогічне училище»

26

13.

Рашкован Тетяна Віталіївна

ВНКЗ «Балтське педагогічне училище»

24

14.

Григоренко Зінаїда Олександрівна

ВНКЗ «Білгород-Дністровське педагогічне училище»

27

15.


Одеський інститут фінансів УДУФІМТ

16.

Коломін Дмитро Юрійович

ДВНЗ «Одеський коледж транспортних технологій»

24

17.

Кічуга Марія Богданівна

Коледж зв’язку та інформантиз. ОНАЗ ім. О.С.Попова

27

18.

Галькевич Дарія Андріївна

Одеське обласне базове медичне училище

31

19.

Білгород-Дністровське медичне училище

20.

Вадилюк Анна Іванівна

Котовське медичне училище

28

21.

Чебаненко Тетяна Олександрівна

Комунальний заклад «Одеське училище мистецтв і культури ім. К.Ф.Данькевича»

30

22.

ОКУ «Одеське театрально-художнє училище»

23.

Крітарова Аліна Олегівна

ВНКЗ «Одеське художнє училище ім. М.Б.Грекова»

18

24.

Колос Олександр Олегович

Одеське морехідне училище рибної промисловості

23

25.

Галюрова Ірина Віталіївна

Білгород-Дністров. морський рибопромисл. технікум

25

26.

Хворостяна Славіна Олексіївна

Ананьївський державн аграрно-економічний  технікум

26

27.

Шестакова Вікторія Юріївна

Білгород-Дністров. державний аграрний технікум

25

28.

Чілік Анастасія Михайлівна

Ізмаїльський технікум механізації і електрифікації с/г

27

29.

Миронов Андрій Адндрійович

Петрівський державний аграрний технікум

22

30.

Шевчук Богдан Олегович

Одеський коледж комп’ютерної технологій ОДЕУ

35

1

31.

Одеський коледж комп’ютерних технологій «Сервер»

32.

Пєнова Марія Олександрівна

Коледж економіки та соціальн. роботи ОНУ ім. І.І.Мечникова

29

33.

Економіко-правовий коледж МГУ

34.

Білгород-Дністровський економіко-правовий коледж

35.

Ізмаїльський технікум економіки і права

36.

Ізмаїльське медичне училище

Голова обласної методичної комісії

викладачів української мови та літератури

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області            В.В.Крохмаль

Рада директорів

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області

Відомості учасників ІІ (обласного) етапу ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови

імені Петра Яцика серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області

ІІ рівень

Дата проведення: 08 грудня 2012 р.

Початок проведення: 11.00

Місце проведення: Одеський технічний коледж ОНАХТ

Склад журі: Галунова С.К., Коннікова О.К., Касаджик І.А., Преподобна Н.Л., Неретіна І.В.,

Новаковська Л.В., Чудак С.І., Мірза О.П., Гедеримова Н.М., Агаркова О.В., Бурундукова М.М.

№ з\п

Прізвище, ім’я, по батькові студента

Назва навчального закладу

Бали

Місце

1.

Шевченко Ганна Сергіївна

Одеський технічний коледж

36

1

2.

Бабченко Анастасія Вадимівна

Коледж ВНЗ «Одеська державна академія технічного регулювання та якості»

23

3.

Бурлака Артур Денисович

Морехідний коледж технічного  флоту  ОНМА

22

4.

Богаченко Маргарита Володимирівна

Автомобільно-дорожній технікум ОНПУ

33

3

5.

Одеський верстатобудівний технікум

6.

Філоненко Катерина МИхайлівна

Технікум газової і нафтової промисловості ОНМА

19

7.

Одеське морехідне училище ім. О.І.Марінеска

8.

Мустяц Наталя Юріївна

Одеський коледж  економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу

31

9.

Галяс Євген Олександрович

Технікум промислової автоматики ОНАХ

27

10.

Кирлан Ганна Олександрівна

Механіко-технологічний технікум  ОНАХ

18

11.

Дудніченко Дмитро Олександрович

Юридичний коледж НУ «ОЮА»

28

12.

Навчально-науковий комплекс «Школа-коледж-університет»

13.

Горбатюк Таїсія Олекіївна

Одеський інститут фінансів УДУФІМТ

28

14.

Трегібова Катерина Андріївна

ДВНЗ «Одеський коледж транспортних технологій»

25

15.

Сініцька Ірина Олегівна

Коледж зв’язку та інформатизац. ОНАЗ ім. О.С.Попова

28

16.

Сербіна Яніна Вадимівна

Одеське обласне базове медичне училище

34

2

17.

Білгород-Дністровське медичне училище

18.

Доба Денис Олександрович

Котовське медичне училище

28

19.

Баталова Катерина Костянтинівна

Комунальний заклад «Одеське училище мистецтв і культури ім. К.Ф.Данькевича»

28

20.

ОКУ «Одеське театрально-художнє училище»

21.

Шелюто Марія Андріївна

ВНКЗ «Одеське художнє училище ім. М.Б.Грекова»

18

22.

Одеське морехідне училище рибної промисловості

23.

Чабан Анна Миколаївна

Білгород-Дністров. морський рибопромисл. технікум

20

24.

Ананьївськийдержавн аграрно-економічний  технікум

25.

Голубенко Олексій Вікторович

Білгород-Дністров. державний аграрний технікум

24

26.

ДімчеваКрістіна Гаврилівна

Ізмаїльський технікум механізації і електрифікації с/г

22

27.

Бабич Дарія Василівна

Петрівський державний аграрний технікум

24

28.

Кошельчук Марія Сергіївна

Одеський коледж комп’ютерних технологій «Сервер»

22

29.

Перекитний Владислав Валерійович

Одеський коледж комп’ютерної технологій ОДЕУ

19

30.

Штенікова Марія Дмитрівна

Коледж економіки та соціальної роботи ОНУ ім. І.І.Мечникова

27

31.

Економіко-правовий коледж МГУ

32.

Білгород-Дністровський економіко-правовий коледж

33.

Ізмаїльський технікум економіки і права

34.

Ізмаїльське медичне училище

Голова обласної методичної комісії

викладачів української мови та літератури

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області            В.В.Крохмаль

Рада директорів

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області

Відомості учасників ІІ (обласного) етапу ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови

імені Петра Яцика серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області

ІІІ рівень

Дата проведення: 08 грудня 2012 р.

Початок проведення: 11.00

Місце проведення: Одеський технічний коледж ОНАХТ

Склад журі: Галунова С.К., Коннікова О.К., Касаджик І.А., Преподобна Н.Л., Неретіна І.В.,

Новаковська Л.В., Чудак С.І., Мірза О.П., Гедеримова Н.М., Агаркова О.В., Бурундукова М.М.

№ з\п

Прізвище, ім’я та по батькові студента

Назва навчального закладу

Бали

Місце

1.

Рай Людмила Олександрівна

ВНКЗ «Балтське педагогічне училище»

33

3

2.

Осипенко Діана Михайлівна

ВНКЗ «Балтське педагогічне училище»

30

3.

ПаєвськаЮліана Борисівна

ВНКЗ «Балтське педагогічне училище»

28

4.

Меделянчук Тетяна Геннадіївна

ВНКЗ «Одеське педагогічне училище»

36

1

5.

Маковецька Юлія

ВНКЗ «Одеське педагогічне училище»

32

6.

Дмитрів Марина Дмитрівна

ВНКЗ «Одеське педагогічне училище»

32

7.

Чижевська Ірина Іванівна

ВНКЗ «Білгород-Дністровське педагогічне училище»

35

2

8.

Юрків Ірина Ігорівна

ВНКЗ «Білгород-Дністровське педагогічне училище»

32

9.

Корогло Наталя Віталіївна

ВНКЗ «Білгород-Дністровське педагогічне училище»

20

Голова обласної методичної комісії

викладачів української мови та літератури

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області                В.В.Крохмаль

Про проведення Всеукраїнської олімпіади серед студентів

вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації у 2012/2013 навчальному році

Наказ МОНмолодьспорт № 1113 від 17.10.12 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1113 від 17 жовтня 2012 року

Про проведення Всеукраїнської олімпіади

серед студентів вищих навчальних закладів

І-ІІ рівнів акредитації у 2012/2013 навчальному році

Відповідно до Положення про Всеукраїнську олімпіаду серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 06 квітня 2012 р. № 417, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 квітня 2012 р. за № 618/20931 та з метою підвищення якості підготовки кваліфікованих фахівців, підтримки обдарованої студентської молоді наказую:

1. Провести у 2012/2013 навчальному році Всеукраїнську олімпіаду серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації (далі - Олімпіада) у три етапи:

І етап (місцевий) - у грудні 2012 року;

ІІ етап (обласний) - у лютому - березні 2013 року;

ІІІ етап (Всеукраїнський) - у квітні 2013 року.

2. Затвердити, як такі, що додаються:

2.1. Склад Всеукраїнського організаційного комітету Олімпіади (далі - Всеукраїнський оргкомітет) (додаток 1).

2.2. Перелік навчальних дисциплін та базових вищих навчальних закладів з проведення ІІІ етапу Олімпіади (додаток 2).

3. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.):

3.1. Забезпечити організаційне та науково-методичне керівництво Олімпіадою.

3.2. Підвести підсумки Олімпіади та довести їх до відома вищих навчальних закладів.

4. Керівникам вищих навчальних закладів відрядити педагогічних (науково-педагогічних) працівників, які є членами журі, та студентів до відповідних базових вищих навчальних закладів для участі у ІІ - ІІІ етапах Олімпіади. Оплату відряджень учасників здійснити за рахунок навчальних закладів, у яких вони навчаються  або працюють.

5. Оргкомітетам базових вищих навчальних закладів з проведення ІІІ етапу Олімпіади подати звіти про підсумки ІІІ етапу у 10-ти денний строк після її завершення до Всеукраїнського оргкомітету на адресу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Перший заступник міністра       Є.М. Суліма

8 лютого 2013 р. відбудеться ІІ етап (обласний).

Анкету (за зразком) подати до 31 січня 2012 р. (один учасник, студент ІІ курсу (на базі 9 класів) на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

А Н К Е Т А

учасника II  етапу Всеукраїнської студентської олімпіади

з української мови серед студентів вищих навчальних закладів

І-ІІ рівнів акредитації

Прізвище, ім’я, по батькові (повністю) __________________________________

____________________________________________________________________

Область __________________________________

Вищий навчальний заклад (повна назва та адреса) _________________________

____________________________________________________________________

Спеціальність ________________________________________________________

Курс  ІІ_________________

Рішенням оргкомітету І етапу

 

студент(ка) __________________________________________________________

(Прізвище, імя по батькові, контактні телефони)

який(яка) у I етапі олімпіади

посів(ла) __________ місце, рекомендується до участі у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови.

Викладач______________________________________________________________

(Прізвище, імя по батькові, контактні телефони)

Голова оргкомітету           ________________          _____________________

(Підпис)                            (Прізвище, імя по батькові)

Директор ВНЗ І-ІІ р.а.          ________________         _____________________

(Підпис)                            (Прізвище, імя по батькові)

М.П.

Підпис учасника олімпіади ________________________

Дата заповнення  _________________________________

Орієнтовні завдання II і ІІІ етапів Всеукраїнської студентської олімпіади

з української мови серед студентів вищих навчальних закладів

І-ІІ рівнів акредитації

1. Орфографічно-пунктуаційний аналіз тексту.

2. Відредагувати  речення, словосполучення або перекласти з російської мови.

3. Записати правильно числівники у словосполученнях, реченнях.

4. Переклад з російської мови.

5. Згрупувати слова за орфограмами і записати правильно.

6. Розставити наголоси у словах (15-20 слів).

Корисні посилання

osvita.od.ua

osvvstup

mon.gov.ua

banr1

osvitaodessa

rectors.odessa.ua

spylka.com.ua